NIHON 2010.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


U travnju 2010. godine planiramo krenuti put Japana te koristimo ovu priliku da vas pozovemo da nam se pridružite!
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Japanski restorani

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Seph

Seph


Male
Broj postova : 460
Age : 108
Registration date : 25.08.2009

Japanski restorani Empty
PostajNaslov: Japanski restorani   Japanski restorani I_icon_minitimečet kol 27, 2009 10:50 pm

Prije nego što sam prvi put putovao u Japan bojao sam se hoću li lako naći neki jeftiniji restoran. To je dovelo do toga da sam za svaki kvart prepisao imena i lokacije restorana iz turističkih vodiča. No, kad smo došli u Tokyo smijao sam se tom svom popisivanju.

Restorana ima na svakom koraku i čak je teže naći neki skuplji nego jeftinij. Gotovo svaki ispred ulaza ima plastične, vrlo realne modele jela koje poslužuju tako da će te točno znati što i koliko dobijate i naravno ispod modela je jasno vidljiva i cijena u yenima. Može se pristojno jesti već za nekih 30ak kuna preračunato.

Čim dođete u restoran i sjednete odmah vam toče vodu, čim ispraznite čašu, odmah vam pune novu. Ako ste baš toliko žedni da pijete čašu za čašom, ostavit će vam bokal na stolu.

Prije naručivanja jela dobijete oshibori, malu vlažnu zarolanu krpicu za brisanje ruku. Služi samo za ruke, nije pristojno brisati lice sa njom.

Menu obično ima slike jela koja ste vidjeli vani, no znat će se dogoditi da slika i ne bude a također i da nekih jela koja ste vani izabrali ne bude. U tom slučaju bi bilo dobro da znate neke osnovne riječi npr. meso - niku, povrće - yasai da se možete lakše sporazumjeti.
[Vrh] Go down
nihonkichigai

nihonkichigai


Male
Broj postova : 451
Age : 51
Lokacija : dugave galaksija
Registration date : 16.02.2009

Japanski restorani Empty
PostajNaslov: Re: Japanski restorani   Japanski restorani I_icon_minitimepet kol 28, 2009 6:01 pm

odličan post Seph,kratko, jasno i jezgrovito za one koji idu prvi put : )
[Vrh] Go down
http://hagakure.blog.hr
Seph

Seph


Male
Broj postova : 460
Age : 108
Registration date : 25.08.2009

Japanski restorani Empty
PostajNaslov: Re: Japanski restorani   Japanski restorani I_icon_minitimeuto ruj 01, 2009 3:58 am

Trik - kako privući pažnju konobara da ste gotovi sa jelom i da želite platiti.

Podignite u vis (u visinu očiju) svoje štapiće za rižu i prekrižite ih.

Japanci vole plaćati svaki za sebe (betsu betsu ni) a ako hoćete nekog častiti i platiti sve (zenbu) obično se neće ljutiti.
[Vrh] Go down
nihonkichigai

nihonkichigai


Male
Broj postova : 451
Age : 51
Lokacija : dugave galaksija
Registration date : 16.02.2009

Japanski restorani Empty
PostajNaslov: Re: Japanski restorani   Japanski restorani I_icon_minitimesri ruj 23, 2009 11:52 am

hvala na ovim vrijednim i korisnim savjetima,domo arigato : )
[Vrh] Go down
http://hagakure.blog.hr
Seph

Seph


Male
Broj postova : 460
Age : 108
Registration date : 25.08.2009

Japanski restorani Empty
PostajNaslov: Re: Japanski restorani   Japanski restorani I_icon_minitimesri ruj 23, 2009 11:19 pm

U mnogim zemljama vas krivo gledaju ako ne ostavite napojnicu - u Japanu trče za vama van ako ostavite više novaca nego što račun iznosi. Smatra se nepristojnim ako dajete napojnicu - skoro kao mito.
[Vrh] Go down
nihonkichigai

nihonkichigai


Male
Broj postova : 451
Age : 51
Lokacija : dugave galaksija
Registration date : 16.02.2009

Japanski restorani Empty
PostajNaslov: Re: Japanski restorani   Japanski restorani I_icon_minitimesub ruj 26, 2009 2:10 am

japan- gotovo idealna i savršena zemlja : )
[Vrh] Go down
http://hagakure.blog.hr
Seph

Seph


Male
Broj postova : 460
Age : 108
Registration date : 25.08.2009

Japanski restorani Empty
PostajNaslov: Re: Japanski restorani   Japanski restorani I_icon_minitimesub ruj 26, 2009 8:56 am

nihonkichigai je napisao/la:
japan- gotovo idealna i savršena zemlja : )

Da. Ali mislim da nam je to dijelom zato što tamo idemo na godišnji. Mislim da mi se ne bi svidjelo tamo raditi. Laughing
[Vrh] Go down
nihonkichigai

nihonkichigai


Male
Broj postova : 451
Age : 51
Lokacija : dugave galaksija
Registration date : 16.02.2009

Japanski restorani Empty
PostajNaslov: Re: Japanski restorani   Japanski restorani I_icon_minitimeuto lis 20, 2009 6:06 pm

zašto ne...naravno da ne bih htio prati suđe ili
raditi u rudniku,ali neki suvisli posao zašto ne
[Vrh] Go down
http://hagakure.blog.hr
Seph

Seph


Male
Broj postova : 460
Age : 108
Registration date : 25.08.2009

Japanski restorani Empty
PostajNaslov: Re: Japanski restorani   Japanski restorani I_icon_minitimesri lis 21, 2009 8:49 am

nihonkichigai je napisao/la:
zašto ne...naravno da ne bih htio prati suđe ili
raditi u rudniku,ali neki suvisli posao zašto ne

U tome i je problem.. koji je to suvisli posao? Mislim da bi se sa vremenom navikli ali opet.. Japanci baš i ne vole da im stranci predugo ostaju u zemlji. Trebalo bi istražiti što Japanci misle o expatriate ljudima u svojoj zemlji.
[Vrh] Go down
nihonkichigai

nihonkichigai


Male
Broj postova : 451
Age : 51
Lokacija : dugave galaksija
Registration date : 16.02.2009

Japanski restorani Empty
PostajNaslov: Re: Japanski restorani   Japanski restorani I_icon_minitimepet lis 23, 2009 6:22 pm

to mi je poznato da u japanu nema baš puno stranaca,uz brazilce,korejce i kineze ima ponajviše ljudi engleskog govornog područja...osim toga ja podržavam japansku zatvorenost i smatram da ako hoćeš živjeti u japanu (tako bi trebalo biti i u hrvatskoj)
moraš to zaslužiti na neki način...da ne govorim o 20.000 američkih vojnika na Okinawi...to treba potjerati u rodni kraj
[Vrh] Go down
http://hagakure.blog.hr
Seph

Seph


Male
Broj postova : 460
Age : 108
Registration date : 25.08.2009

Japanski restorani Empty
PostajNaslov: Re: Japanski restorani   Japanski restorani I_icon_minitimesub lis 24, 2009 7:56 pm

nihonkichigai je napisao/la:
smatram da ako hoćeš živjeti u japanu (tako bi trebalo biti i u hrvatskoj) moraš to zaslužiti na neki način...da ne govorim o 20.000 američkih vojnika na Okinawi...to treba potjerati u rodni kraj

Slažem se, a ne kao kod nas ili u Europe kad se može doseliti bilo tko, ponašati se kako hoće i onda još traže pravdu za sebe..

A sad da li treba tjerat Amerikance doma.. to je relativno. Japanci su dosta od američkog životnog stila preuzeli.. mislim da im je to na neki način i sugornost od ovih luđaka iz sjeverne Koreje. Bitno da se Amerikanci drže podalje od ovih većih otoka. Very Happy
[Vrh] Go down
Perin

Perin


Male
Broj postova : 66
Age : 40
Lokacija : Banjaluka
Registration date : 09.10.2009

Japanski restorani Empty
PostajNaslov: Re: Japanski restorani   Japanski restorani I_icon_minitimened lis 25, 2009 12:40 pm

Kod nas u RS i Bosni je to sve opušteno - to je zbog toga što ovde niko ne ulazi u zemlju, nego svi beže iz zemlje negde drugde Very Happy Laughing
[Vrh] Go down
http://animejedinica.blogspot.com/
Seph

Seph


Male
Broj postova : 460
Age : 108
Registration date : 25.08.2009

Japanski restorani Empty
PostajNaslov: Re: Japanski restorani   Japanski restorani I_icon_minitimened lis 25, 2009 11:17 pm

Nego da se vratimo na topic.. nedostaje mi japanska hrana.. danas sam si skuhao čaj kupljen u Japanu.. Sad
[Vrh] Go down
nihonkichigai

nihonkichigai


Male
Broj postova : 451
Age : 51
Lokacija : dugave galaksija
Registration date : 16.02.2009

Japanski restorani Empty
PostajNaslov: Re: Japanski restorani   Japanski restorani I_icon_minitimepon lis 26, 2009 10:42 pm

pričaj mi o tome
[Vrh] Go down
http://hagakure.blog.hr
Seph

Seph


Male
Broj postova : 460
Age : 108
Registration date : 25.08.2009

Japanski restorani Empty
PostajNaslov: Re: Japanski restorani   Japanski restorani I_icon_minitimeuto lis 27, 2009 8:53 am

nihonkichigai je napisao/la:
pričaj mi o tome

Tu i tamo ne mogu odoljeti pa odem u neki kineski restoran. Čim osjetim rižu prženu na soji odmah se nekako bolje osjećam. Smile
[Vrh] Go down
nihonkichigai

nihonkichigai


Male
Broj postova : 451
Age : 51
Lokacija : dugave galaksija
Registration date : 16.02.2009

Japanski restorani Empty
PostajNaslov: Re: Japanski restorani   Japanski restorani I_icon_minitimeuto lis 27, 2009 8:31 pm

nisam nikad bio u kineskom restoranu ni ovdje ni u japanu,ali bio sam u
korejskom u tokyu : )

...nije bilo loše....ali nisam puno pitao kaj jedemo : )
[Vrh] Go down
http://hagakure.blog.hr
Seph

Seph


Male
Broj postova : 460
Age : 108
Registration date : 25.08.2009

Japanski restorani Empty
PostajNaslov: Re: Japanski restorani   Japanski restorani I_icon_minitimesri lis 28, 2009 12:48 am

nihonkichigai je napisao/la:
nisam nikad bio u kineskom restoranu ni ovdje ni u japanu,

Ja sam dosta eksperimentirao - u Japanu su kineski restorani najneuredniji, čak su kineski kod nas bolji.. a valjda ima i jednih i drugih. Ali su jeftiniji, to valjda ide jedno sa drugim.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Japanski restorani Empty
PostajNaslov: Re: Japanski restorani   Japanski restorani I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Japanski restorani
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Japanski filmovi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIHON 2010. :: RAZNO :: Japanci/ ke-
Forum(o)Bir: