NIHON 2010.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


U travnju 2010. godine planiramo krenuti put Japana te koristimo ovu priliku da vas pozovemo da nam se pridružite!
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Japanci na ulici

Go down 
3 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
nihonkichigai

nihonkichigai


Male
Broj postova : 451
Age : 52
Lokacija : dugave galaksija
Registration date : 16.02.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimepon srp 06, 2009 10:39 pm

...ako na ulici nikoga ništa ne pitate,svi će poštivati vašu privatnost i neće vas
doživljavati makar goli hodali,međutim ako nekoga pristojno zaustavite i zamolite za
pomoć sve će učiniti da vam pomogne...čak i ako ne zna engleski

što znači pristojno zaustaviti ?

bit će dovoljno da kažete: "sumimasen" što znači "oprostite"...japanac/ka će se
zaustaviti i reći najčešće "hai" što znači "da ?" a misli se "izvolite"...a vi ćete ga onda
pitati što želite

pitati nešto je lako,problem je kad vam počnu govoriti,pohvatati što govore jer japanci
govore jako brzo.


ako želite pitati:govorite li engleski ? reći ćete "eigo ga dekimasuka ?
eigo -engleski jezik
go - jezik

sva pitanja završavaju sa slogom "ka",ako vas netko nešto pita,na na kraju rečenice bit će ta riječ,

ako želite pitati gdje je nešto,na pr. gdje je Kyoto stanica,reći ćete. "Kyoto eki wa doko desu ka ?"

znači "gdje je nešto" je "doko desu ka "

gdje je pošta ? - "yubinkyoku wa doko desu ka"

želj. stanica je "eki"

: )
[Vrh] Go down
http://hagakure.blog.hr
Seph

Seph


Male
Broj postova : 460
Age : 108
Registration date : 25.08.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimečet kol 27, 2009 10:31 pm

Ako tražite neku ulicu ili zgradu, vaš vlak, Japanci će vas gotovo uvijek povesti jedan dio puta do mjesta koje tražite, pod uvjetom da nije predaleko.

2007. izgubili smo se negdje u predgrađu Kyota tražeći naš ryokan, znali smo da je negdje u blizini ali sve su nam ulice i kuće jednako izgledale. Došli smo na autobusnu stanicu i pitali jednu od žena za tu ulicu no ni ona nije znala. Nakon toga je ona sama ispitala sve putnike na stanici znaju li možda oni gdje je ta adresa no nitko nije bio siguran. Na naše iznaneđenje, žena je zatim otrčala do raskršća udaljenog 50ak metara ispred nas, pa opet nazad do nas, pa zatim na drugu stranu do slijedećeg raskršća – što ako joj sad dođe autobus? – razmišljali smo. Na sreću to drugo raskršće bilo je naše.
[Vrh] Go down
nihonkichigai

nihonkichigai


Male
Broj postova : 451
Age : 52
Lokacija : dugave galaksija
Registration date : 16.02.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimepet kol 28, 2009 6:02 pm

tipična priča...doživio sam slično nekoliko puta : )
[Vrh] Go down
http://hagakure.blog.hr
Seph

Seph


Male
Broj postova : 460
Age : 108
Registration date : 25.08.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimepet kol 28, 2009 11:44 pm

nihonkichigai je napisao/la:
tipična priča...doživio sam slično nekoliko puta : )

Pa napiši i ti koju, ovo je pravo mjesto za to, zar ne? Wink
[Vrh] Go down
nihonkichigai

nihonkichigai


Male
Broj postova : 451
Age : 52
Lokacija : dugave galaksija
Registration date : 16.02.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimepon kol 31, 2009 11:30 pm

budem...
[Vrh] Go down
http://hagakure.blog.hr
Seph

Seph


Male
Broj postova : 460
Age : 108
Registration date : 25.08.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimesri ruj 23, 2009 11:22 pm

Japanci imaju super mobitele Cool ne samo po izgledu već i po mogućnostima. Ako se izgubite, svaki Japanac sa ulice može preko svog GPSa na mobitelu pronaći mjesto koje tražite.
[Vrh] Go down
nihonkichigai

nihonkichigai


Male
Broj postova : 451
Age : 52
Lokacija : dugave galaksija
Registration date : 16.02.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimesub ruj 26, 2009 2:09 am

predobro : )
[Vrh] Go down
http://hagakure.blog.hr
Seph

Seph


Male
Broj postova : 460
Age : 108
Registration date : 25.08.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimesri lis 21, 2009 8:53 am

Sjećam se da nam je frendica Manami preko svog moba tražila određene restorane u kvartu (htio sam sukiyaki za zadnju večeru Laughing ).
[Vrh] Go down
nihonkichigai

nihonkichigai


Male
Broj postova : 451
Age : 52
Lokacija : dugave galaksija
Registration date : 16.02.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimepet lis 23, 2009 6:18 pm

predobro...samo bojim se da se ljudi na taj način razmaze...
[Vrh] Go down
http://hagakure.blog.hr
Seph

Seph


Male
Broj postova : 460
Age : 108
Registration date : 25.08.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimesub lis 24, 2009 8:04 pm

nihonkichigai je napisao/la:
predobro...samo bojim se da se ljudi na taj način razmaze...

Kod nas bi se već razmazili.. znam po ljudima koji dolaze kupovati kod mene.

Još jedna funkcija fali na takvom mobitelu - treba imati napisano radno vrijeme tih restorana Smile na kraju taj koji smo tražili nije radio pa smo otišli u vijetnamski restoran.. Laughing
[Vrh] Go down
Seph

Seph


Male
Broj postova : 460
Age : 108
Registration date : 25.08.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimened stu 01, 2009 11:47 am

Neki dan sam naletio na japanskog turista, malo smo se okrznuli pa sam mu rekao 'sumimasen' - čovjek je ostao otvorenih usta. Laughing
[Vrh] Go down
nihonkichigai

nihonkichigai


Male
Broj postova : 451
Age : 52
Lokacija : dugave galaksija
Registration date : 16.02.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimesub stu 07, 2009 6:55 pm

Very Happy da mi je to bilo vidjeti...
[Vrh] Go down
http://hagakure.blog.hr
Seph

Seph


Male
Broj postova : 460
Age : 108
Registration date : 25.08.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimened stu 08, 2009 4:55 pm

nihonkichigai je napisao/la:
Very Happy da mi je to bilo vidjeti...

Very Happy Možeš to i sam napraviti. Samo nađi nekog japanskog turista. Very Happy
[Vrh] Go down
nihonkichigai

nihonkichigai


Male
Broj postova : 451
Age : 52
Lokacija : dugave galaksija
Registration date : 16.02.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimened sij 10, 2010 5:55 pm

baš ću probati Very Happy
[Vrh] Go down
http://hagakure.blog.hr
Seph

Seph


Male
Broj postova : 460
Age : 108
Registration date : 25.08.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimepon sij 11, 2010 5:55 pm

nihonkichigai je napisao/la:
baš ću probati Very Happy

Bilo neki dan na HTVu.. usnimili su par Japanaca na Plitvicama dok je sve bilo pod snijegom - izgledali su pre-uzbuđeni. Smile
[Vrh] Go down
nihonkichigai

nihonkichigai


Male
Broj postova : 451
Age : 52
Lokacija : dugave galaksija
Registration date : 16.02.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimesub oľu 06, 2010 2:03 am

šteta,nisam to vidio...ali nedavno sam upoznao jednog japanca na face booku,
čovjek je bio prošli mjesec u posjetu hrvatskoj,pa smo se vidjeli na kratko i osobno upoznali...nije raj face book loš kad znaš čemu ti služi
[Vrh] Go down
http://hagakure.blog.hr
Seph

Seph


Male
Broj postova : 460
Age : 108
Registration date : 25.08.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimesri oľu 31, 2010 11:08 pm

Uskoro će lijepo vrijeme pa će biti dosta japanskih turista. Ajmo tko hoće biti vodič.. Very Happy
[Vrh] Go down
nihonkichigai

nihonkichigai


Male
Broj postova : 451
Age : 52
Lokacija : dugave galaksija
Registration date : 16.02.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimepon tra 12, 2010 9:02 pm

za sada ništa od lijepog vremena... Surprised
[Vrh] Go down
http://hagakure.blog.hr
yuki

yuki


Female
Broj postova : 39
Age : 39
Registration date : 08.04.2010

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimeuto tra 13, 2010 12:06 am

hahha ja hoću bit vodič!!! bounce Razz
[Vrh] Go down
yuki

yuki


Female
Broj postova : 39
Age : 39
Registration date : 08.04.2010

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimeuto tra 13, 2010 12:14 am

Seph je napisao/la:
Neki dan sam naletio na japanskog turista, malo smo se okrznuli pa sam mu rekao 'sumimasen' - čovjek je ostao otvorenih usta. Laughing

Oh sigurno je pomislio: nani o shimasi ka?? Not one care
mislim uopće nije fer, ti koji si bio tamo i osjetio čari tog čarobnog naroda još se i "okrznjuješ" s njima u po hr...
ja sam prije par dana sjedila u autu na semaforu, vozile me dve postarije žene sa posla (koje ne znaju za moju fascinaciju), i gle mlađahan japanac stoji na zebri kraj mog prozora i bleji u mene a ja gotovo da se ručicama nisam primila za prozor dok smo odlazili, a ove dve me gledaju confused
[Vrh] Go down
Seph

Seph


Male
Broj postova : 460
Age : 108
Registration date : 25.08.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimeuto tra 13, 2010 4:11 pm

yuki je napisao/la:

mislim uopće nije fer, ti koji si bio tamo i osjetio čari tog čarobnog naroda

Ideš s nama slijedeće godine? Smile
[Vrh] Go down
yuki

yuki


Female
Broj postova : 39
Age : 39
Registration date : 08.04.2010

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimeuto tra 13, 2010 8:05 pm

Seph je napisao/la:
yuki je napisao/la:

mislim uopće nije fer, ti koji si bio tamo i osjetio čari tog čarobnog naroda

Ideš s nama slijedeće godine? Smile

kad idete? ja sam planirala u 11.mj ove godine, ako bude sve po planu, ako ne bude sljedece godine obavezno...ja sam za, jer teško je nać nekog ko bi išo u Japan, za sad imam frenda koji bi išo što ne znači da se neće predomislit...
[Vrh] Go down
Seph

Seph


Male
Broj postova : 460
Age : 108
Registration date : 25.08.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimesri tra 14, 2010 9:07 pm

Citat :
kad idete?

Za sada su u planu dvije osobe samnom ali znate i sami da je sve podložno mijenjanju kad se planira tako daleko unaprijed.

U nekim stvarima ću pokušati biti doslijedan:

Vrijeme putovanja - druga polovica IX ili prva X mjeseca 2011. (uglavnom zbog godišnjih u firmama u kojima radimo)

Kupovina aviokarte - početkom slijedeće godine počinjem intenzivno tragati za najboljom ponudom. Najradije bih išao kao i do sada sa British Airways no vidjet ćemo hoće li biti kakvih akcija kod drugih kompanija. Aviokartu najkasnije mislim kupiti krajem V mjeseca slijedeće godine.

Gradovi koje mislimo obići - 7 dana Osaka, Hiroshima i Kure - 10 dana Tokyo
[Vrh] Go down
yuki

yuki


Female
Broj postova : 39
Age : 39
Registration date : 08.04.2010

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimesri tra 14, 2010 11:56 pm

waaa superiška, ja sam htjela u Osaku, zapravo razmišljala sam da možda spojim Tokyo i Osaku...kolko misliš OTPRILIKE da će ti trebat para?
[Vrh] Go down
nihonkichigai

nihonkichigai


Male
Broj postova : 451
Age : 52
Lokacija : dugave galaksija
Registration date : 16.02.2009

Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitimečet tra 15, 2010 3:53 am

koliko ti Yuki misliš potrošiti u japanu ?

meni je do sada uvijek trebalo za nekih dva tjedna oko 5.000 kuna što je
bilo oko 100.000 yena...to je neki minimum,nije pametno ići sa manje novaca,
samo se mučiš bezveze
[Vrh] Go down
http://hagakure.blog.hr
Sponsored content





Japanci na ulici Empty
PostajNaslov: Re: Japanci na ulici   Japanci na ulici I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Japanci na ulici
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
NIHON 2010. :: RAZNO :: Japanci/ ke-
Forum(o)Bir: